Posted in: Uncategorized

Pozabankowa pożyczka prywatna bez bik i krd

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się pożyczki pozabankowe, które możemy otrzymać za pośrednictwem internetu, nawet jeżeli jesteśmy zadłużeni, bądź posiadamy negatywne wpisy w bik lub krd. W ofercie internetowej znaleźć możemy wiele ciekawych opcji, które pozwalają nam szybko u skutecznie złożyć wniosek o pożyczkę, w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy sięgnąć po wsparcie finansowe. Na czym polegają pożyczki pozabankowe prywatne i czy warto skorzystać z takiej opcji? Przeczytaj, aby się dowiedzieć.

Pożyczki pozabankowe – jak to działa?

Pozabankowa pożyczka prywatna bez bik i krd to bardzo dobra szansa na zdobycie wsparcia finansowego dla tych osób, którym z różnych przyczyn bank odmówił udzielenia kredytu. Zazwyczaj pożyczki pozabankowe posiadają swój własny serwis internetowy, na którym szybko i wygodnie możemy wypełnić wniosek o pożyczkę. Z reguły jest to bardzo prosty i nieskomplikowany proces, który nie wymaga od nas składania żadnych zaświadczeń o zarobkach alb innych dodatkowych dokumentów. Większość firm pozabankowych, które oferują kredyty zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe najczęściej jedynie wymaga od swoich klientów posiadania aktualnego dowodu osobistego, konta w banku oraz aktywnego numeru telefonu. Wyposażeni w te podstawowe informacje oraz dokumenty śmiało możemy ubiegać się o pożyczkę. Spora część serwisów pożyczkowych, która oferuje takie rozwiązania działa z reguły bardzo szybko i niezwykle sprawnie, w związku z tym oczekiwanie na akceptację pożyczki oraz przelew pożyczonych środków mieści się w przedziale od 15 minut do maksymalnie 24 godzin. Oczywiście zdarzają się firmy, które od swoich klientów mogą oczekiwać dodatkowych dokumentów, a cały proces weryfikacji może potrwać nieco dłużej.

Dostępne w internecie firmy pozabankowe oferują swoim klientom kwoty w wysokości od stu do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od portalu pożyczkowego, oraz indywidualnych preferencji zarówno klienta, jak i pożyczkodawcy. Najczęściej umowa o pożyczkę zostaje zawarta przez internet, a wszystkie jej warunki, jak i zasady oraz okres spłaty są w niej udostępnione do wglądu klienta. Pożyczki pozabankowe to bardzo dobry wybór jeżeli szybko potrzebujemy pieniędzy, a nie mamy możliwości pożyczenia gotówki gdzie indziej.

Jakie wymagania należy spełnić, aby móc ubiegać się o pożyczkę pozabankową?

Zdecydowana większość firm pożyczkowych, które oferują rozwiązania także dla zadłużonych klientów, cechuje się podobną listą wymagań, które klient powinien spełnić, aby móc ubiegać się o pożyczkę. Jakie to wymagania? To, co najważniejsze, to posiadanie dowodu osobistego oraz adresu zamieszkania na terytorium Polski. Kluczowa jest również zasada, że klient musi być pełnoletni, przy czym zdarzają się firmy pożyczkowe, które tę granicę wieku wydłużają nieraz nawet do 25 lat. Dodatkowo osoba ubiegająca się o pożyczkę powinna posiadać osobiste konto bankowe, na które zostaną przelane pożyczone środki oraz numeru telefonu, który jest niezbędny do komunikowania się z pożyczkodawcą oraz przy wypełnianiu wniosku. Istotne jest także posiadanie aktualnego, regularnego źródła dochodów, a akceptacji umowy sprzyja to, że klient nie posiada innych zobowiązań finansowych oraz zadłużeń. Warto jednak ubiegać się o pożyczkę, nawet jeżeli posiadamy wpis w bik lub krd, ponieważ wiele firm pożyczkowych oferuje możliwość zaciągnięcia pożyczki nawet wtedy, gdy posiadamy długi lub komornika.

Pożyczki pozabankowe – czy warto skorzystać z takiej oferty?

Pożyczki pozabankowe są z pewnością dobrą opcją, w sytuacji gdy pilnie potrzebujemy gotówki, jednak bank nam odmówił. Po taki rodzaj pożyczki warto jednak sięgnąć przede wszystkim wtedy, kiedy jesteśmy pewni, że będziemy mogli spłacić w terminie zaciągnięte zobowiązanie. Wiele firm pożyczkowych oferuje nowym klientom pożyczki promocyjne, za które nie raz nawet nie trzeba płacić odsetek, powinniśmy mieć jednak na uwadze, że są to zazwyczaj tak zwane pożyczki chwilówki, które jesteśmy zobowiązani spłacić w krótkim terminie i zazwyczaj jest to okres jednego lub dwóch miesięcy.

O czym warto pamiętać przed zawarciem umowy o pożyczkę?

Przede wszystkim, podkreślamy raz jeszcze, dobrze jest przed sięgnięciem po pożyczkę upewnić się, że będziemy w stanie spłacić ją w terminie. Nie ma sensu bowiem sięgać po pożyczkę, której nie jesteśmy w stanie spłacić, a potem mieć problem z dodatkowymi odsetkami karnymi, które mogą zostać na nas nałożone. Lepiej kilka razy przemyśleć decyzję o pożyczkę, przed jej faktycznym podjęciem. Druga ważna rzecz, na którą trzeba zwracać uwagę to dokładne zapoznanie się z umową oraz kilkukrotne sprawdzenie wszystkich kluczowych warunków jej zawarcia. Bardzo istotne jest, aby mieć stuprocentową pewność, na co się decydujemy. Przed zaciągnięciem pożyczki warto także przeszukać internet w celu znalezienia opinii na temat firmy, w której chcemy podpisać umowę o pożyczkę. Dobrze zwrócić na to uwagę, ponieważ nie raz niestety zdarza się, że warunki pożyczki wyglądają atrakcyjnie i kolorowo, jednak zawierają także niekorzystne dla nas warunki zapisane drobnym druczkiem. Warto sprawdzić wszystko kilka razy, by mieć pewność, że oferta, po którą sięgamy, jest dla nas w pełni korzystna i bezpieczna.