Posted in: Uncategorized

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych

W życiu każdego człowieka niejednokrotnie pojawiają się sytuacje wymagające szybkiej interwencji gotówkowej. Choroba, niespodziewane wydatki na sprzęty gospodarstwa domowego, nadszarpnięty przez nowy rok szkolny, narodziny kolejnego dziecka, komunie, wesela i inne wydarzenia, budżet rodzinny. To wszystko jest udziałem każdego z nas. Nie zawsze w porę jesteśmy w stanie przygotować się finansowo,nie zawsze nasze zarobki pozwalają na oszczędzanie dużych kwot, a bliskich nam osób nie chcemy wprawić w zakłopotanie prosząc o pożyczenie nam określonej sumy.Codzienne podstawowe wydatki, których nie sposób ograniczyć jeszcze bardziej uszczuplają nasz portfel. Dlatego coraz częściej i chętniej sięgamy po pomoc w postaci ogólnodostępnych kredytów bankowych lub pożyczek gotówkowych. Co jednak w sytuacji, kiedy nasze kłopoty finansowe się nawarstwiły, a my ponownie potrzebujemy podreperowania naszej kieszeni?

Jestem zadłużony-czy mogę być pożyczkobiorcą?

Stało się. Nie zdążyliśmy spłacić jednego zobowiązania, kiedy na horyzoncie pojawił się kolejny finansowy problem z którym nie możemy się uporać. Stres. Poczucie bezsilności. Strach przed czekającą nas w banku odmową. Obawa przed jutrem, zadawanie sobie pytań: “Za co mam żyć i utrzymać rodzinę?”, “Gdzie udać się po pomoc?”. Czy mając dług możemy zaciągnąć kolejny? Czy jesteśmy wiarygodni w oczach jakiegokolwiek podmiotu udzielającego pomocy finansowej? Z pomocą w odpowiedzi na to pytanie przychodzi coraz więcej instytucji pozabankowych, które zaufają nawet bardzo zadłużonym klientom oferując im pożyczki. Mimo że część z nas nieufnie odnośni się do tzw. “parabanków” warto zdawać sobie sprawę, że większa część z nich działa w Polsce jak najbardziej legalnie i jest w stanie pomóc nawet tym z klientów, których zadłużenie doprowadziło do egzekucji komorniczej, a w rezultacie do zajęcia konta. Dłużnicy przeświadczeni o braku rozwiązań swoich problemów, przytłoczeni narastającą spiralą długów i naglącym ich czasem często nie wiedzą o możliwościach, które oferują im instytucje pozabankowe lub podchodzą do nich sceptycznie stawiając znak równości między wymogami formalnymi przy zaciąganiu kredytu w banku, a pożyczką. A te znacząco się od siebie różnią. Prześledźmy zatem drogę do otrzymania kredytu w banku, a pożyczki w instytucji pozabankowej. Z jednym ważnym przystankiem.

KRD-strach ukryty w trzech literach

Skrót Krajowego Rejestru Długów zna każdy, kto zalega z jakąkolwiek przeterminowaną należnością. Nie trzeba wysokiej zaległości, żeby na listę trafiło nasze nazwisko- wystarczy 200 złotych, czyli np.niezapłacony rachunek lub mandat, o którym zapomnieliśmy, a już stajemy się oficjalnymi dłużnikami. To właśnie wpis w KRD i pokrewnym jemu Biurze Informacji Kredytowej (BIK) jest najczęstszą przyczyną odmowy przyznania nam kredytu gotówkowego w banku. Tutaj na pomoc przychodzą wspomniane wcześniej instytucje pozabankowe udzielające pożyczek, których system weryfikacyjny jest znacznie łagodniejszy,a figurujące na listach KRD i BIK nazwisko nie jest przyczyną odmowy pożyczki. Podmioty pozabankowe nie skreślają także klientów objętych egzekucją komorniczą. O pożyczkę może tu zwrócić się niemalże każda pełnoletnia osoba, niezależnie od stopnia swojego zadłużenia. Gdyby zatem wrócić do użytego w akapicie wcześniej porównania o drodze i dodać inne wymogi formalne, różnorakie zaświadczenia, progi dochodowe, a także czas trwania całej procedury można by pokusić się o stwierdzenie, że otrzymanie kredytu w banku wiedzie przez autostradę , natomiast pożyczka to droga ekspresowa.

Pożyczka pozabankowa dla zadłużonych-czy warto?

Pożyczkobiorca nie musi precyzować celu wzięcia pożyczki, tak jak ma to miejsce w przypadku kredytu w banku. Nie musi także przechodzić żmudnej weryfikacji, by na końcu usłyszeć decyzję odmowną. Pożyczki pozabankowe choć z reguły wysoko oprocentowane, co można uznać za ich minus są jednak szybko dostępne, a to ma największe znaczenie jeśli klientem jest osoba zadłużona, która poza swoimi zobowiązaniami wobec innych osób lub podmiotów musi za coś się utrzymać i normalnie żyć. Umowy pożyczkowe najczęściej są zwolnione od opłat, co również jest ważne dla klientów posiadających zadłużenie-w końcu nie po to szukamy finansowej pomocy, aby na starcie uiszczać “papierkowe” opłaty. O pieniądze w większości przypadków możemy zawnioskować przez internet, podając kwotę, której potrzebujemy, a także czas w jakim jesteśmy w stanie spłacić zobowiązanie. Formalności są ograniczone do minimum (najczęściej potrzebne są tylko:dowód osobisty z numerem PESEL, numer telefonu, adres, poczta e-mail.), a nasza zdolność kredytowa nie gra najważniejszej roli. W przypadku osób zadłużonych ważnym czynnikiem jest także fakt, że można wnioskować o naprawdę duże sumy, które realnie pomogą dłużnikowi w rozwiązaniu tarapatów finansowych.

Na co zwracać uwagę przy zaciąganiu pożyczki?

Niewątpliwie zaciągnięcie pożyczki w przypadku osoby zadłużonej powinno być przemyślane. Przy wyborze pożyczkodawcy warto zwrócić uwagę na wiarygodność i przejrzystość umowy, a także przejrzeć różne oferty i warianty pożyczek. W tym celu można skorzystać z dostępnych w internecie porównywarek ofert i samodzielnie dokonać kalkulacji wybierając najbardziej interesujący i najbardziej opłacalny wariant pożyczki pozabankowej dla zadłużonych.